Katalog on-line

Katalog on-line

Bibliografia regionalna

Bibliografia regionalna

IBUK Libra

IBUK Libra

Strategia Rozwoju Biblioteki

Plan Rozwoju Biblioteki

Dyskusyjne Kluby Książki

Dyskusyjne Kluby Książki

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

BIP

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie - BIP

Program Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Academica

Academica

MKiDN

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Instytut Książki

NPRCz 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Cyfrowa Biblioteka - Polona

Cyfrowa Biblioteka Polona

Facebook

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na Facebooku

Kanał YouTube

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na YouTube

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Koniemłoty


Dnia 13.06.2011 r. odbyło się spotkanie organizacyjne nowo powstałego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii Bibliotecznej w Koniemłotach. Podczas spotkania ustalono termin następnego spotkania na 18.07 2011 i rozdano uczestniczkom książkę autorstwa Dawida Kornagi pt. "Rzęsy na opak”.


Dnia 18.07.2011 r. o godz 12.30 odbyło się spotkanie DKK poświęcone książce Dawida Kornagi – „Rzęsy na opak”. Wszystkie panie przeczytały książkę, ale zdania były podzielone co do tematyki. Opisana jest w niej smutna rzeczywistość życiowa i problemy, które dotyczą w większości nas wszystkich. Paniom książka podobała się średnio. Niemniej podkreśliły, że czyta się szybko a język jest zrozumiały i prosty.
Na koniec spotkania rozdano książki Tracy Chevalier "Dziewczyna z perłą” i Elizabeth Gilbert "Jedz, módl się, kochaj”.


Spotkanie DKK 3.08.2011 godz.12.30 . Panie omawiałyśmy na nim książkę E. Gilbert "Jedz, módl się, kochaj”. Panie oceniły ją jako ciekawą, ale trudną w odbiorze. Jest to książka dająca dużo do myślenia o istocie i sensie życia, rzeczach ważnych i najważniejszych. Zawiera piękne opisy krajów, kultur, religii. Książka zmusza jednocześnie czytelnika do refleksji nad codziennością. Polecam ją wszystkim, którzy mają odwagę na zmiany w swoim życiu.
T. Chevalier -"Dziewczyna z perłą”. Tematem jest życie codzienne w  XVII- wiecznej Holandii. Główna bohaterka to młoda dziewczyna, która podejmuje pracę u znanego malarza i zakochuje się w swym pracodawcy. Panie z zaciekawieniem przeczytały tę książkę i polecają ją jako przyjemną, lekką lekturę.
Termin następnego spotkania został ustalony na 13.09.2011 do przeczytania mamy "39,9” Moniki Rakusy.


Spotkanie DKK z dnia 18.10.2011r.
Panie oceniły książkę Ireny Spencer – „Żona mormona” jako bardzo ciekawą, dającą obraz fanatyzmu religijnego, który w naszej świadomości i kulturze nie ma miejsca. Sekta, która pod pozorem przestrzegania „prawa niebieskiego” pozwala na cudzołóstwo. Żyjąc w XX i XXI wieku nie możemy uwierzyć, że zasady życia obowiązujące mormonów przenoszą nas w czasy zabobonu i guseł.
Książka godna polecenia jako lektura.


Spotkanie 22.11.2011
Książka Tess Stimson – „Zdrada na trzy głosy” może być lekturą traktującą o zasadach współżycia małżeńskiego i nie tylko. Prawdziwa opowieść, historia trójki ludzi, którymi kierują uczucia i pożądanie. Temat banalny, ale ciągle na czasie.


10.01.2012 odbyło się spotkanie, którego tematem była książka P. Williama Younga - Chata. „Chata” to książka, która może być przesłaniem dla nas, ludzi obdarzonych przez Boga wolną wolą. Oby ten dar był wykorzystany po stronie radości i blasku, a wtedy nie byłoby na świecie wojen i głodu. Nam się książka bardzo podobała. Dała nam dużo do myślenia. Polecamy innym klubom.


16.02.2012 - Spotkanie poświęcone dwóm książkom. Pierwsza to „Na domiar złego” autorstwa Sarah Kate Lynch. Są to losy i perypetie żony i matki, która ma dobre serce i uznanie lokalnej społeczności. I nagle zmienia się jej dotychczasowe poukładane życie. Spadają na nią same niepowodzenia i zmartwienia. Wtedy bohaterka bierze sprawy we własne ręce, realizuje swoje marzenia. Polecamy do przeczytania. Drugi tytuł to „Ostatnia piosenka” Nicolasa Sparksa. Książka, którą czyta się jednym tchem. Przeznaczona jest i dla rodziców i dla młodzieży. Pozwala nam dorosłym zrozumieć młode pokolenie, które nie zawsze daje sobie radę z narastającymi problemami, na które nie mają często wpływu. Na koniec prawda i tragedia doprowadza do pięknej miłości między dziećmi a rodzicami, a nas czytelników do łez.


22.03.2012 - Dyskusja na temat książki Pearl S. Buck „Ta trzcina żyje”. To książka, która przenosi nas w inną stronę świata i inną kulturę. Poznajemy od 1881 dzieje rodu wybranego i bogatego aż do wybuchu II wojny światowej. Autor na kartkach tej książki pozwala nam poznać Koreę, jej historię i życie ludzi tam mieszkających. Warto przeczytać.


26.04.2012 - Jeannette Walls „Szklany zamek”. Opis lat 60-70-tych. Wolni amerykanie przemierzają z dziećmi Stany Zjednoczone Ameryki. Kierują się swoimi zasadami uciekają przed rzeczywistością. Zazdrościmy im tej wolności.


24.05.2012 - Spotkanie dotyczy książki Piotra Zaremby pt. „Romans licealny”. Tematyka książki nie przypadła paniom do gustu. Mało ciekawy temat jak na książkę.


20 września 2012 roku Dyskusyjny Klub Książki w Koniemłotach odbył prowokacyjne spotkanie. Jego tematem była książka autorstwa Pearl S. Buck pt. „Peonia”. Uczestniczki spotkania były zachwycone lekturą. Szczególnie doceniły umiejętność autorki w przekazaniu wiadomości o różnych światach istniejących obok siebie. Tytułowa bohaterka to śliczna dziewczyna, służąca. Jest ona przykładem miłości, oddania i wierności. Książkę czyta się jednym tchem, język jest prosty i zrozumiały. Lektura godna polecenia.


W środę 16.01.2013 roku o godzinie 12:00 odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie członków DKK. Tematem przewodnim spotkania była książka Jarosława Kamińskiego pod tytułem "Rozwiązła". Jest to debiut powieściowy tego autora. Panie książkę przeczytały twierdząc, że nie była to łatwa lektura. Zdania jak zawsze były podzielone. Nie wszystkie panie dobrnęły do końca. Trudność czytania tej książki polegała na braku dialogów między bohaterami. Tematyka ciekawa ale „ciężko” przedstawiona. Urywane wątki, powrót do wcześniejszych tematów. Czytanie wymaga dużej uwagi i skupienia. Jest to mieszanka religii, polityki, filozofii, psychologii i historii. Dużo czasu autor poświęca na konfrontacje bohaterów z ich pragnieniami i potrzebami. Następne spotkanie ustaliłyśmy na 21.02.2013.


"Jezus z Judenfeldu" Jana Grzegorczyka był tematem spotkania, które odbyło się 23.05.2014. Do grona stałych uczestniczek naszego klubu DKK dołączyła Pani Basia, którą powitaliśmy z radością. Jest nam bardzo miło z powiększającego się grupy „dekakowiczów”. Miła atmosfera i dobra lektura sprzyjają spotkaniom klubu. Panie rozmawiały o przeczytanych książkach. Polecamy sobie następne do przeczytania ciekawe lektury, a refleksjami dzielimy się ze znajomymi i rodziną.
Grzegorczyka polecamy wszystkim wielbicielom naszego księdza Mateusza. Książka napisana w podobnej tematyce, język plastyczny i obrazowy. Czyta się szybko i autor dozuje umiejętnie napięcie. Polecamy innym klubom.

DKK Koniemłoty


Jesienne spotkanie DKK spędziłyśmy przy „zimnych nóżkach” i leczu. Pani Wiesia przyniosła do degustacji. I w takiej smacznej atmosferze toczyłyśmy rozmowy o kryminale Marka Krajewskiego „W otchłani mroku”.

DKK Koniemłoty


Piątkowe spotkanie DKK upłynęło w atmosferze Pilchowskich demonów i dyskusji na temat obejrzanego w czwartek dramatu „Tato”.
Pilch zabiera nas w znajome klimaty, a jego bohaterowie są pośród nas.
Autor żartobliwie wytyka niektóre absurdy albo i rozważania na tematy wiary. Przedstawia rzeczywistość taką jaka ona jest. Nie ubarwia i nie tłumaczy, pokazuje nasze demony takie jakimi one są.

DKK KoniemłotyDKK Koniemłoty


Piątkowe spotkanie naszego klubu DKK przebiegało w atmosferze rozmowy o spotkaniu autorskim z panią Karoliną Wilczyńską, które odbyło się 19.09.2018 w holu Ratusza w Staszowie.
Tematem przewodnim spotkania była książka Zyty Oryszyn – „Ocalenie Atlantydy”. Książka, która nie porwała moich rozmówców. Trochę nudna opowieść z czasów po II wojnie. Wakacje i piękna pogoda nie sprzyjały czytaniu. Dlatego mamy nadzieję na jesienną nostalgię i czas na długie wieczory z książką. Przed nami jeszcze dużo ciekawych książek.
Następne spotkanie już w październiku. Zapraszamy.

DKK KoniemłotyDKK Koniemłoty


„Przypadek Alicji” to książka, która była tematem naszego ostatniego spotkania DKK, które odbyło się 27.10.2018 r. Książkę przeczytało siedem osób, a w spotkaniu wzięły udział cztery panie.
Rzeczywistość wymieszana ze światem bajki, albo wręcz horroru. Wiele postaci wymyślonych czy wymarzonych? Dziwni przyjaciele – jakiś Kotek. Zimne i brudne speluny. A sama bohaterka i jej zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Bardzo trudno się tę książkę czyta choć tematyka jest bardzo ważna i istotna dla samej Alicji – czyli głównej bohaterki.
Niechciana ciąża i emocje jej towarzyszące stają się przyczyną obłędu, w który popada dziewczyna. Pojawiają się koszmarne wizje które powoli zaczynają dominować w głowie Alicji i pchać ją w kierunku samozagłady.
Styl, narracja i język bardzo poplątane.
Nasza grupa nie oceniła książki na plus. Panie stwierdziły, że może młodsze pokolenie jest w stanie zrozumieć i zaakceptować taki styl literacki jak i samą tematykę tej książki.


Na piątkowym spotkaniu DKK (18.01.2019) rozmawiałyśmy o książce: „KLASZTOR” (Zachar Prilepin) – więzienie na Wyspach Sołowieckich, gdzie rozgrywa się tragiczna i zarazem piękna historia o miłości, samotności i granicach ludzkiej wolności. Powieść Klasztor porównywana do dzieł Dostojewskiego i Manna. A po trudnym temacie były rozmowy o codzienności, która przynosi raz radość, a raz smutek...
Było miło i przyjemnie. Panie są wspaniałe i zawsze chętne do wspólnych spotkań i długich rozmów. Zapraszamy do nas wszystkich miłośników kawy i dobrej książki.

DKK Koniemłoty


Dobra książka, kawa i tym razem pączek. Tak przebiegło lutowe spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Na spotkaniu rozmawiałyśmy na temat książki, której autor Stanley Middleton zdobył za jej napisanie nagrodę Bookera. Stanley Middleton w Wielkiej Brytanii został okrzyknięty „Czechowem przedmieść”. Odkrywa przed nami drobne szczegóły z życia Edwina Fishera.
Problemy małżeńskie, samotne wyjazdy i rozmyślanie dlaczego tak a nie inaczej się stało. Analiza małżeństwa i rozmowy z najbliższymi. Powrót do początku. Poznawanie samego siebie. Nostalgiczna powieść, chyba tylko dla miłośników i znawców literatury.
To nie znaczy, że innym się nie będzie podobała.


„Przywróceni” Jensona Motta to temat piątkowego spotkania naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematyka tej książki jest nietypowa, niesamowita. Dotyczy powrotów ludzi, którzy odeszli na zawsze, a jednak wracają. Nikt nie wie dlaczego wracają i czy to cud czy zapowiedz końca świata. Moje panie oceniły książkę jako ciekawą, ale zarazem dziwną. Tematyka, którą ciężko pojąć. Wszystko to jest ciekawe, ale niemożliwe. Książkę przeczytało 6 osób.

DKK Koniemłoty


Sobotnie popołudnie 25.05.2019r. byłyśmy na operetce w Staszowskim Ośrodku Kultury. Było to wyjazdowe spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przepiękne kostiumy aktorów, piękny taniec i niezapomniane arie z najpopularniejszych operetek przeniosły nas w zaczarowany i rozśpiewany świat. Byłyśmy zachwycone, bo nie często uczestniczymy w takiej uczcie duchowej. A po spektaklu kawa i deser. Rozbawieni i rozśpiewani czekamy na następny spektakl. Dziękujemy aktorom za występ oraz organizatorom za gościnę.

DKK Koniemłoty

 

Ta strona używa ciasteczek/cookies. Aby znaleźć więcej informacji o ciasteczkach kliknij w podany link.

Akceptujesz ciasteczka z tej strony?
Ciasteczka