Katalog on-line

Katalog on-line

Bibliografia regionalna

Bibliografia regionalna

IBUK Libra

IBUK Libra

Strategia Rozwoju Biblioteki

Plan Rozwoju Biblioteki

Dyskusyjne Kluby Książki

Dyskusyjne Kluby Książki

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

BIP

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie - BIP

Program Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Academica

Academica

MKiDN

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Instytut Książki

NPRCz 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Cyfrowa Biblioteka - Polona

Cyfrowa Biblioteka Polona

Facebook

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na Facebooku

Kanał YouTube

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na YouTube

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Archiwum 2012:

 

Aby święta Bożego Narodzenia, były bliskością i spokojem, a Nowy Rok  dobrym czasem –  życzy Dyrektor oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie.

 

Wesołych Świąt


W dniu 24.12.2012r. (Wigilia) Biblioteka czynna od 8:00 do 12:00.


W dniu 21.12.2012r. (piątek) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


W dniu 18.12.2012r. (wtorek) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


Choinka w Bibliotece
Choinka w Bibliotece - kolejne spotkanie edukacyjne z kl. IIIb i wychowawcą p. B. Gromniak. Uczniom przybliżono tradycję Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w Szwecji. Poi przeczytaniu rozdziału "Jak obchodzimy w Bullerbyn gwiazdkę" z książki A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" wspólnie dyskutowaliśmy na temat przeczytanego tekstu. Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe oraz śpiewały kolędy. Pięknie przystrojoną choinkę oglądać można w holu Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Choinka w Bibliotece


Przyjaciel Mikołaj
7.12.2012r. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 - klasa IIc z wychowawcą p. I. Sochą - wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Przyjaciel Mikołaj". Podczas zajęć zapoznano uczniów z historią św. Mikołaja oraz przybliżono im tradycje mikołajkowe jakie panują w Polsce i innych krajach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Przyjaciel Mikołaj


Pluszowy Miś
Święto Pluszowego Misia obchodzone było bardzo hucznie. Wizyta Kubusia Puchatka uświetniła zabawę w Przedszkolu Nr 8. Bibliotekarka wspólnie z nauczycielami aktywnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi. Z wizytą do Biblioteki z okazji Święta Misia zawitały dwie grupy 6-latków z Przedszkola Nr 3 w Staszowie z wychowawcami p. E. Bilską i p. D. Czerną. Pobyt przedszkolaków w murach biblioteki urozmaicony był wieloma atrakcjami. Poczęstunek oraz wspólne zdjęcie zakończyło spotkanie urodzinowe Pluszaka.
Prace plastyczne dzieci z Przedszkoli można oglądać w holu Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.
Sponsorem poczęstunku był pan Hubert Czerna.

Pluszowy Miś


W dniach 26.11.2012r.-27.11.2012r. (poniedziałek-wtorek) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


Spotkanie autorskie - Marek Krajewski
W dniu 7.11.2012r. o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie powitaliśmy Marka Krajewskiego – filologa klasycznego, byłego bibliotekarza i wykładowcę uniwersyteckiego, a przede wszystkim autora kryminałów w stylu retro (m.in. „Dżuma w Breslau”, „Śmierć w Breslau”). Na początku spotkania pisarz opowiedział kilka słów o sobie, swojej twórczości i fascynacji historią Wrocławia, w którym mieszka i Lwowa – bliskiego jego matce, czym wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonych.
Autor bardzo chętnie odpowiadał na zadawane mu pytania. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a po jego zakończeniu pisarz podpisywał swoje książki i rozdawał autografy.

Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, które odbędzie się 7 listopada 2012 r. o godz. 11:00.
Więcej informacji o spotkaniu.


W dniu 6.11.2012r. (wtorek) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


W dniu 31.10.2012r. (środa) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.
W dniu 1.11.2012r. (czwartek) Biblioteka nieczynna.
W dniu 2.11.2012r. (piątek) Biblioteka czynna od 8:00 do 16:00.
W dniu 3.11.2012r. (sobota) Biblioteka czynna od 8:00 do 14:00.


Fizia Pończoszanka
Z okazji 10. rocznicy śmierci Astrid Lindgren w naszej Bibliotece odbył się cykl zajęć edukacyjnych pt. „Fizia Pończoszanka”.
W zajęciach tych udział wzięły dzieci z kl. III „a” (wychowawca p. E. Brożyna), kl. III „b” (wychowawca p. B. Gromniak) i kl. III „c” (wychowawca p. B. Słowik) ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie.
Po wysłuchaniu rozdziału „Fizi Pończoszanki” dzieci odpowiadały na zagadki związane z przeczytanym tekstem. Na koniec zajęć malowały swoje wyobrażenia postaci Fizi.

Fizia Pończoszanka


W dniu 26.10.2012r. (piątek) Biblioteka czynna od 8:00 do 17:00.


W dniu 17.10.2012r. (środa) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


Jesień w Bibliotece
Dnia 27.09.2012r. Dzieci z Przedszkola Nr 3, grupa „B” 6-latków z wychowawcą p. Eweliną Bilską, odwiedziły Bibliotekę. Przywitaliśmy wspólnie jesień.
Dzieci wysłuchały jesiennych przygód Białego Jeża H. Bechlerowej pt. „Kolczatek”. Sześciolatki chętnie odpowiadały na zadawane im pytania oraz rozwiązywały jesienne zagadki. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie jesiennego bukietu. Wszyscy chętnie pracowali, a efekty prac oglądać można w Oddziale dla Dzieci.
Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały i zatańczyły swój jesienny repertuar.

Jesień w Bibliotece


W dniu 26.09.2012r. (środa) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


Strachy na lachy
Nowy rok szkolny to powrót dzieci i młodzieży szkolnej w mury Biblioteki. Spotkanie edukacyjne pt. "Strachy na lachy" zapoczątkowało wspólne spotkanie z klasą III"a" (wychowawca p. E. Brożyna) i klasą II"c" (wychowawca p. I. Socha).
Wspólnie zastanawialiśmy się nad słowem STRACH. Dzieci wysłuchały i interpretowały wiersze: D. Gellner pt. "W przymierzalni", "Straszaki", "Potwór", E. Szelburg - Zarembiny pt. "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać", E. Waśniowskiej pt. "Strachy" i D. Wawiłow pt. "Jak tu ciemno", "Król".
Ogłoszono konkurs plastyczny na "Portret Stracha", najładniejsze prace wystawione będą w holu Biblioteki.

Strachy na lachy


W dniu 12.09.2012r. (środa) Biblioteka czynna od 9:00 do 17:00.


Konkurs plastyczny - Strachy na lachy
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas II - III.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Lato w Bibliotece
W miesiącach letnich w filiach wiejskich Biblioteki Publicznej trwała akcja „Lato w Bibliotece”. Był to szereg spotkań poświęconych m.in. głośnemu czytaniu (tzw. „czytanie pod chmurką” w piękne pogodne dni). W filii bibliotecznej w Sztombergach i Kurozwękach głośne czytanie odbywało się na placach zabaw. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły książki: „Z piaskownicy w świat” Grzegorza Kasdepke, „12 kolorów” Marcina Brykczyńskiego, „Banialuki do zabawy i nauki” Agnieszki Frączek. Lektura wybranych utworów była często wstępem do ciekawych dyskusji.
Oprócz spotkań poświęconych głośnemu czytaniu odbywały się również zajęcia, na których najmłodsi lepili np. zwierzaki z plasteliny.
W filii bibliotecznej w Koniemłotach podczas trwania akcji najmłodsi mieli do wyboru wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek.

Lato w Bibliotece 2012Lato w Bibliotece 2012Lato w Bibliotece 2012Lato w Bibliotece 2012


W okresie wakacyjnym tj. w dniach od 25.06.2012r. do 31.08.2012r. Biblioteka czynna:

 

Czytelnia:

 • Poniedziałek     8 - 16
 • Wtorek              8 - 16
 • Środa                 8 - 16
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               8 - 16

Wypożyczalnia dla Dorosłych/Oddział dla Dzieci:

 • Poniedziałek     9 - 17
 • Wtorek              9 - 17
 • Środa                 9 - 17
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               9 - 17


Fotorelacja ze spotkania autorskiego z Martą Fox
Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klasy IIIa i IIId z Gimnazjum Nr 2 w Staszowie. (więcej zdjęć)

Spotkanie autorskie - Marta Fox


Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom 2012
Na organizacji wielu ciekawych spotkań upłynął tegoroczny "Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom" w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie. Tydzień ten, trwający od 1 do 7 czerwca obfitował w liczne "czytające" wizyty bibliotekarzy w przedszkolach, a także spotkania najmłodszych użytkowników biblioteki w jej murach.
Grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Staszowie bawiła się w bibliotece pod hasłem: "Brzechwa i przyjaciele z przedszkola".
Uczniowie z klas Ic i IIIb Publicznej Szkoły Podstawowej brały udział w zajęciach bibliotecznych pt. "Cztery pory baśni - LATO". W ich ramach wysłuchały wierszy o wakacjach, rozwiązywały krzyżówki i zagadki. Zadaniem dzieci było wykonanie portretu "Pani Lato". Wspaniałe, kolorowe efekty tych prac można podziwiać w holu Biblioteki.

Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom 2012Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom 2012Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom 2012


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Martą Fox. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2012 o godzinie 12:00 w holu Biblioteki (Ratusz).


Marta Fox
Jest poetką, powieściopisarką, felietonistką.
Wydała 34 książki (powieści, opowiadania, wiersze, eseje). Otrzymała dwukrotnie Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej – w 1989 (proza) i w 1994 (poezja).
Jej książki zostały także uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie „Książka Roku” 1995 i 2000.
Jej wiersze tłumaczone były na język angielski, niemiecki i hiszpański.
W 2004 roku otrzymała Złoty Telefon – honorowe odznaczenie „Niebieskiej Linii” – Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki z Przemocą w Rodzinie, za książkę „Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa bez tabu”.
Przez krytykę została nazwana objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Z ogromną odwagą porusza sprawy płci, dojrzewania młodzieży. Jej pisarstwo skupione jest wokół zagadnień, które wymagają rewizji postawy życiowej, podjęcia odpowiedzialności za własne decyzje. Jej poezja oswaja z najbardziej mrocznymi stanami duszy, drąży stany świadomości i podświadomości.
Najbardziej znane tytuły:
„Magda.doc”
„Paulina.doc”
„Batoniki Always miękkie jak deszczówka”
„Agaton - Gagaton: jak pięknie być sobą”
„Niebo z widokiem na niebo”
„Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni”


Dnia 8.06.2012r.(piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.
W dniach 11.06.2012r. - 12.06.2012r. (poniedziałek - wtorek) Biblioteka czynna w godzinach 9:00 - 17:00.


Brzechwa z wizytą u przedszkolaków
Spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Nr 8, grupa 4-latków.
Czytanie wierszy, zabawa ruchowa przy piosenkach "Kaczka Dziwaczka" i "Na Wyspach Bergamutach", recytacja wierszy, kolorowanie postaci z wierszy poety, układanie puzzli z bohaterami bajek.

Brzechwa z wizytą u przedszkolaków


Tydzień Bibliotek
"Biblioteka ciągle w grze" to hasło Tygodnia Bibliotek obchodzonego od 3 maja do 15 maja 2012r. Okazji tej towarzyszyły liczne spotkania Dzieci w Bibliotece, a także w Przedszkolach.
"Kwiat paproci" - scenka przedstawiająca przygody bohatera opowiadania w wykonaniu uczniów kl. III "c". Na koniec spotkania dzieci wykonały rysunek "kwiatu paproci".
"Zaczarowana torebka Mamy Muminka" - spotkania edukacyjne z uczniami klas II "a" i III "b" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Po wysłuchaniu tekstu pt. "O okręcie z kory i górze ziejącej ogniem" zadaniem dzieci było wykonanie torebki Mamy Muminka. Efekty prac oglądać można w holu Biblioteki.
10 maja w dniu uroczystych obchodów Dnia Bibliotekarza dzieci z Przedszkola Nr 3, grupa 6-latków przywitała zaproszonych gości "tańcem dyskotekowym".
"Z książką świat jest ciekawszy" - uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki klas I "a", I "b", I "c" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie, poprzedzone licznymi konkursami i zabawami.
W holu Biblioteki oglądać można wystawy prac plastycznych pt. "Zabytki mojego miasta", "Portret Matki Ziemi" oraz "Zaczarowana torebka Mamy Muminka".

Tydzień Bibliotek 2012


Dzień Bibliotekarza
W dniu 10 maja 2012r. w Bibliotece obchodzony był uroczyście Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji, jak co roku, mury naszej placówki odwiedziło liczne grono gości: władze samorządowe, czytelnicy i bibliotekarze.
W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Nr 3.

Dzień Bibliotekarza 2012Dzień Bibliotekarza 2012


Biblioteka ciągle w grze
„Biblioteka ciągle w grze” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który trwać będzie w dniach 8-15 maja. Biblioteka Publiczna w Staszowie, wzorem lat ubiegłych, włączy się w obchody Tygodnia. Rozpoczną się one 8 maja i tym razem potrwają aż do 16 maja. Cykl spotkań przeznaczony jest głównie dla najmłodszego użytkownika.
8 maja
Zajęcia edukacyjne dla klasy III pt. "Kwiat paproci": scenka przedstawiająca przygody bohatera opowiadania w wykonaniu uczniów, quizy, krzyżówki, wykonanie rysunku kwiatu paproci.
9 maja
Zajęcia edukacyjne dla klasy II pt. "Zaczarowana torebka Mamy Muminka": zapoznanie dzieci z sylwetką i twórczością Tove Jansson, wykonanie tytułowej torebki.
10 maja
Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza, połączone z prezentacją biblioteki,  z udziałem władz samorządowych, przyjaciół, współpracowników i czytelników biblioteki.
11, 15 i 16 maja
Uroczystość pasowania na Czytelnika Biblioteki klas I pod hasłem "Z książką świat jest ciekawszy".
14 maja
Zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków pt. "Brzechwa z wizytą u przedszkolaków": czytanie fragmentów wierszy, zabawa ruchowa przy piosenkach "Kaczka Dziwaczka" i "Na wyspach Bergamutach", recytacja wierszy, kolorowanie postaci z wierszy poety, układanie puzzli z bohaterami bajek.
Otwarte zostaną także wystawy prac konkursowych pt. "Zabytki mojego miasta" i "Portret Matki Ziemi". Odbywać się będą wycieczki do biblioteki dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Kontynuowana będzie akcja głośnego czytania.

Biblioteka ciągle w grze


Dnia 10.05.2012r. (czwartek) Biblioteka nieczynna.


W dniach od 30.04.2012r. do 5.05.2012r. Biblioteka czynna:

 

 • Poniedziałek          (30.04)   9 - 17
 • Wtorek                    (1.05)    nieczynne
 • Środa                       (2.05)    9 - 17
 • Czwartek                (3.05)    nieczynne
 • Piątek                     (4.05)    9 - 17
 • Sobota pracująca    (5.05)    8 - 14

Kolorowy Tydzień Ekologiczny
"Oddział dla Dzieci" Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie włączył się w obchody Kolorowego Tygodnia Ekologicznego zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Staszowie. Biblioteka była organizatorem konkursu plastycznego pt. "Portret Matki Ziemi" oraz zajęć edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Na zakończenie tygodnia ekologicznego klasy z wychowawcami: p. E. Brożyną, p. N. Madyńską - Poniewierką i p. B. Dorobek - Skórską obejrzały wystawę prac. Dyrektor Biblioteki E. Cygan wręczyła nagrody książkowe uczniom za najlepsze prace.

Kolorowy Tydzień Ekologiczny


Matka Ziemia
20 kwietnia - Dzień Ziemi, był radośnie obchodzony w Przedszkolu Nr 3 grupa 6-latków z wychowawcą p. B. Sztabą i L. Bąk. Dzieci wyklejały, malowały i kolorowały "Ekoludka". Efekty pracy można oglądać w "Oddziale dla Dzieci".
W holu Biblioteki odbyły się spotkania edukacyjne pt. "Matka Ziemia", poświęcone tematyce ekologicznej z kl. I "b" p. I. Socha, kl. II "a" p. E. Brożyna, kl. III "c" p. G. Urbańska.
Po wysłuchaniu rozdziału z książki A. Mikity "Bajki w zielonych sukienkach", dzieci wspólnie rozwiązywały krzyżówki oraz rysowały portret "Ekoludka".

Matka ZiemiaMatka Ziemia


Róża i książka
23.04.2012r. to Międzynarodowy Dzień Książki. Z tej okazji pierwszym Czytelnikom, którzy odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie wręczono: różę - pierwszej czytelniczce, a książkę - pierwszemu czytelnikowi.

Międzynarodowy Dzień Książki 2012Międzynarodowy Dzień Książki 2012


W dniu 6.04.2012r. (Wielki Piątek) Biblioteka czynna od 8:00 do 16:00.
W dniu 7.04.2012r. (Wielka Sobota) Biblioteka nieczynna.


Życzenia Wielkanocne
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

Wesołych Świąt


Czy lubimy baśnie Hansa Ch. Andersena?
2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu przypadają urodziny H. Ch. Andersena. Z tej właśnie okazji bibliotekarki z "Oddziału dla Dzieci" Staszowskiej Biblioteki odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 8 z grupami integracyjnymi, Przedszkola Nr 4 grupa 3-latków, Przedszkola Nr 3 grupa 6-latków.
Oddział dla Dzieci podarował najmłodszym czytelnikom książki z baśniami. Dzieci wysłuchały baśni pt. "Głupi Jasio" i "Księżniczka na ziarnku grochu".

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci


Spotkanie autorskie z p. Barbarą Rybałtowską
W dniu 21.03.2012r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie gościła Barbara Rybałtowska - pisarka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, aktorka, malarka, autorka wielu powieści i biografii m.in. "Barbara Brylska w najtrudniejszej roli", "Szkoła pod Baobabem", "Bez pożegnania".
Na wstępie autorka opowiedziała parę słów o sobie i swojej twórczości. Pisarka bardzo chętnie udzielała odpowiedzi na pytania zadawane jej przez czytelników. Na zakończenie Barbara Rybałtowska zaprezentowała swój monolog, a także swoje umiejętności wokalne. Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

Barbara Rybałtowska


Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas II - III.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Rybałtowską.
Spotkanie odbędzie się 21 marca 2012 o godzinie 12:00 w holu Biblioteki (Ratusz).


Ferie malowane mrozem
Oddział dla Dzieci zorganizował w czasie ferii zimowych zajęcia pt. "Ferie w Bibliotece".
Młodzi czytelnicy mogli grać w gry komputerowe, gry planszowe, układać puzzle. Na zajęciach plastycznych wykonywano postacie bajkowe z origami, kolorowe kwiatki z bibuły oraz kartki walentynkowe. Efekty prac można oglądać w Oddziale dla Dzieci staszowskiej Biblioteki.
W ramach akcji "Bezpieczny Internet" dzieci i młodzież oglądała filmy edukacyjne o niebezpieczeństwach czyhających na młodych użytkowników sieci.

Ferie w BiblioteceFerie w Bibliotece


Spotkajmy się w bibliotece
W czasie tegorocznych ferii zimowych 2012.Filia Biblioteczna w Koniemłotach zorganizowała zajęcia dla dzieci . Hasłem tegorocznych ferii to „Spotkajmy się w bibliotece”.
I tak 15.02.2012 - środa upłynęła pod hasłem „Fantazja małych rąk”: origami, robienie kwiatów z bibuły, lepienie z plasteliny, malowanie farbami, stemplowanie.
„Z klocków czaruję - konstrukcję buduję” - budowanie pojazdów, maszyn, budowli z klocków lego.
22.02.2012 - „ Kiermasz rozmaitości”: gry planszowe, puzzle, zabawy tematyczne, rebusy, zgadywanki.
Rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń w świecie nowoczesnych technologii.
Wykorzystanie Internetu do nauki i zabawy.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach. Powstały piękne prace plastyczne, które uczestnicy mogli zabrać do domu.

Ferie w Koniemłotach


"Och Walenty"
Walentynki w Oddziela dla Dzieci Staszowskiej Biblioteki były spotkaniem, na którym wspólnie zastanawialiśmy się nad znaczeniem słów takich jak miłość, przyjaźń, sympatia.
Bibliotekarka przeczytała rozdział z książki M. Jaworczakowej "Oto jest Kasia".
Dzieci z klasy Ic z panią J. Sochą oraz IIa z panią E. Brożyną wykonywały kartki Walentynkowe.

Och Walenty


FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych zapraszamy wszystkie dzieci do Biblioteki - Oddziału dla Dzieci.


Warsztaty komputerowe
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie w dniach 26.01.2012 - 3.02.2012r. odbyła się czwarta edycja bezpłatnych warsztatów komputerowych dla Seniorów. Celem warsztatów było m.in. nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych.
Program warsztatów obejmował podstawowe zasady korzystania z komputera oraz Internetu. W czwartej edycji udział wzięło 9 osób.


Dnia 27.01.2012r. (piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 17:00.


Historia Kościoła św. Bartłomieja
Historia Kościoła to temat styczniowego spotkania z kółkiem historycznym i jej opiekunem p. M. Baran ze Szkoły Podstawowej Nr 2.
Z książki A.T. Bieleckich "Legendy Ziemi Staszowskiej" z rozdziału pt. "O Staszu zwanym Kmiotkiem" przybliżono historię powstania Staszowa oraz jego rozwój od czasów najdawniejszych do czasów współczesnych. Kółko historyczne skupiło się na dokładnym przybliżeniu historii Kościoła Św. Bartłomieja.
Młodzież brała aktywny udział w spotkaniu edukacyjnym, którego celem było przybliżenie młodzieży historii ich "Małej Ojczyzny".

Historia Kościoła św. BartłomiejaHistoria Kościoła św. BartłomiejaHistoria Kościoła św. Bartłomieja

Deska nie tylko do krojenia
Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Bibliotece w Koniemłotach, dzieci wspólnie z bibliotekarką wykonywały prezenty niespodzianki dla babci i dziadka.
Oryginalnie ozdobione deski, pięknie wykonane kwiaty z bibuły to efekt wspólnej pracy.

Deska nie tylko do krojenia


 

Ta strona używa ciasteczek/cookies. Aby znaleźć więcej informacji o ciasteczkach kliknij w podany link.

Akceptujesz ciasteczka z tej strony?
Ciasteczka