Katalog on-line

Katalog on-line

Bibliografia regionalna

Bibliografia regionalna

IBUK Libra

IBUK Libra

Strategia Rozwoju Biblioteki

Plan Rozwoju Biblioteki

Dyskusyjne Kluby Książki

Dyskusyjne Kluby Książki

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

BIP

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie - BIP

Program Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Academica

Academica

MKiDN

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Instytut Książki

NPRCz 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Cyfrowa Biblioteka - Polona

Cyfrowa Biblioteka Polona

Facebook

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na Facebooku

Kanał YouTube

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na YouTube

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Aktualności 2011:

 

Dnia 30.12.2011r (piątek) Biblioteka czynna w godzinach 9:00 - 17:00.


W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie w dniach od 28.11.2011r. do  21.12.2011r. odbyła się III edycja bezpłatnych warsztatów komputerowych dla seniorów. Zajęcia skierowane były, podobnie jak poprzednio, do osób w wieku 50+, dla mieszkańców Staszowa i okolic, którzy chcieli aktywnie spędzić czas wolny i zdobyć nowe umiejętności.
Celem warsztatów było m.in. nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych, wyszukiwania informacji na różnorodne tematy, przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych.
Program warsztatów obejmował podstawowe zasady korzystania z komputera, edytora tekstowego, przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej oraz komunikatorów Gadu-Gadu i Skype.
W III edycji warsztatów udział wzięło 17 osób.
Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Fundacją Orange w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.

Warsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla Seniorów


Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość,
szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie
i spełnienie marzeń w Nowym Roku
życzy Dyrektor oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie.

 

Wesołych Świąt


Dnia 23.12.2011r. (piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Święta w Bibliotece
"Ozdoby choinkowe - Święta w Bibliotece" to temat spotkania, w którym wzięły udział dzieci z klasy III"c" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Uczniom przybliżono tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w Szwecji.
Po przeczytaniu rozdziału "Jak obchodzimy w Bullerbyn gwiazdkę" z książki A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" uczniowie wykonali kolorowe ozdoby na choinkę. Wspólnie śpiewano kolędy.
Przystrojoną choinkę zobaczyć można w holu Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

 

Święta w Bibliotece


"Mikołajkowa Przygoda"
9.12.2011r. w holu Biblioteki odbyło się spotkanie z okazji Mikołajek. Klasa II"b" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie z panią Anną Łokieć wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym pt. "Spotkanie z Mikołajem". Zapoznano uczniów z historią Świętego Mikołaja oraz przybliżono tradycje mikołajkowe w Polsce. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

Mikołajkowa Przygoda


Spotkanie z Mikołajem
Do Biblioteki zawitał św. Mikołaj. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 klasa II"a" z wychowawcą p. E. Brożyną wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Spotkanie z Mikołajem”. Zapoznano uczniów z historią Świętego Mikołaja oraz przybliżono młodym czytelnikom tradycje mikołajkowe w Polsce i innych krajach.
Spotkanie zakończyło się wizytą św. Mikołaja, który starym zwyczajem rozdał słodycze.

 

Spotkanie z Mikołajem


„Mój kumpel Miś”
Impreza biblioteczna z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia pod hasłem „Mój kumpel Miś” zgromadziła w murach Biblioteki dzieci z Przedszkola Nr 3, grupa 6-latków, Przedszkola Nr 8, grupa 5-latków (z grupami integracyjnymi) oraz najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 grupa 3-latków. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia oraz wysłuchały opowiadań p.t. „Jesienne zabawy” i „Miś Remiś i bolący ząb”.
Przy piosenkach o misiach dzieci tańczyły i bawiły się wspólnie w kółeczkach.
Najmłodsza grupa dzieci przygotowała piosenkę o misiach, którą zaśpiewały wspólnie z opiekunem przy akompaniamencie gitary.
Po małym „co nieco” dzieci dostały na pamiątkę spotkania książeczki.
Wspólnie z opiekunami oraz bibliotekarkami dzieci z wysoko uniesionymi przytulankami przeszły wokół Ratusza. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

 

Pluszowy Miś 2011Pluszowy Miś 2011Pluszowy Miś 2011


"Od książki do Internetu"
"Od książki do Internetu" - to tytuł spotkania edukacyjnego z kółkiem historycznym ze Szkoły Podstawowej Nr 2, z opiekunem p. M. Baran.
Zapoznano młodzież z katalogiem kartkowym oraz internetowym. Wspólnie porównywano oba katalogi. Młodzież uczyła się korzystać z katalogu internetowego, który dostępny jest również na komputerze w domu każdego czytelnika. Na koniec spotkania młodzież rozwiązywała krzyżówkę oraz dyskutowała nad rolą książki w życiu każdego młodego czytelnika.

 

Od książki do Internetu


W dniach 14.11.2011 - 15.11.2011 biblioteka czynna w godzinach 9:00 - 17:00.

 


W poniedziałek tj. dnia 31.10.2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


"Świat wierszy Ewy Szelburg - Zarembiny"
Uczniowie klas II"a" oraz III"c" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie wspólnie z bibliotekarkami z "Oddziału dla dzieci" czytały wiersze E. Szelburg - Zarembiny z tomiku pt. "Idzie niebo ciemną nocą". Następnie wspólnie omawiano utwory poetki. Po przeczytaniu wierszy "Motyle, "Żabka" i "Słoneczniki" zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza. Ogromnym powodzeniem cieszył się wiersz pt. "Motyle", a świat wierszy przedstawiony na rysunkach mienił się różnobarwnymi kolorami. Spotkania zakończyły się rozdaniem nagród dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Portret Pinokia".

Świat wierszy Ewy Szelburf - Zarembiny


Spotkanie edukacyjne
Dzieci z Przedszkola Nr 3 grupa 6 latków z wychowawcą p. A. Bielecką odwiedziły Bibliotekę. Choć dzień był ponury i deszczowy dzieci chętnie słuchały książki H. Bechlerowej pt. "Kolczatek". Śpiewały i recytowały wiersze, a do przeczytanego tekstu wykonały kolorowe ilustracje.

 

Spotkanie edukacyjne


Warsztaty komputerowe dla Seniorów
W dniach 26.09.2011 - 7.10.2011 w Bibliotece odbyły się warsztaty z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla Seniorów.
W warsztatach wzięła udział 1 grupa.


Wystawa prac plastycznych
W holu Biblioteki można oglądać prace plastyczne dzieci z przedszkola nr 3 inspirowane książką H. Bechlerowej pt. "Kolczatek" oraz "Portret Pinokia" - prace plastyczne dzieci ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Staszów.

Wystawa prac plastycznychWystawa prac plastycznych


W dniach od 4.10.2011 do 25.10.2011r. Wypożyczalnia dla Dorosłych czynna w godzinach 9:00 - 17:00.


Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz
W dniu 21 września w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Grażyna Bąkiewicz opowiadała bardzo ciekawie o początkach kariery pisarskiej, o powstawaniu jej książek, współpracy z wydawnictwami, spotkaniach z czytelnikami a także warsztatach pisarskich, które prowadzi w swojej rodzinnej Łodzi.
Bąkiewicz jest laureatką m.in. nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2002 za powieść „O melba”. Kilka z jej późniejszych powieści, np. „Stan podgorączkowy”, „Będę u Klary” również uzyskało nominacje do tej nagrody.
Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała swoje książki.

 

Spotkanie autorskie - Grażyna Bąkiewicz


Och Pinokio
Nowy rok szkolny Biblioteka rozpoczęła spotkaniem edukacyjnym pt. "Och Pinokio" z klasami II i III PSP Nr 2 w Staszowie.
Bohatera przybliżyła nam książka C. Collodi "Pinokio". Zadaniem dzieci było narysowanie portretu Pinokia do ogłoszonego konkursu plastycznego pt. "Portret Pinokia". Po zajęciach dzieci mogły wypożyczyć książeczki oraz skorzystać z Internetu.

Och PinokioOch Pinokio


Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas II - III.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie autorskie Grażyny Bąkiewicz, autorki książek "O, Melba!", "Będę u Klary", "Korniszonek", "Muchy w butelce", "Ada Strażniczka skarbu".
Grażyna Bąkiewicz jest historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Laureatką I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży "O Melba!" została uznana książką roku 2002, a "Stan podgorączkowy" i "Będę u Klary" nominowane były do nagrody IBBY.

Spotkanie odbędzie się 21 września 2011r. (środa) o godzinie 11:00 w holu Biblioteki.


Warsztaty komputerowe dla Seniorów
W dniach 4.07.2011 - 22.07.2011 w Bibliotece odbyły się warsztaty z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla Seniorów.
W warsztatach wzięło udział 12 osób, które podzielono na 4 grupki. Najwytrwalsi otrzymali upominki w postaci książek (Komputer PC dla Seniorów oraz Internet dla Seniorów).

Warsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla Seniorów


Dialog serc
Dnia 29 czerwca 2011r. o godzinie 11:00 w holu Biblioteki Publicznej w Staszowie odbyło się spotkanie literacki pt. "Dialog serc".
Przy świecach swoją lirykę miłosną prezentowali Stanisław Nyczaj i Ewa Maria Wojtasik. Wśród przybyłych gości nie zabrakło pani Jadwigi Kotlarz, której wystawa obrazów stanowiła oprawę plastyczną tego wydarzenia literackiego.
Pan Wiesław Kot uwiecznił "Dialog serc" w swoim wierszu, który napisał podczas recytacji utworów poetyckich.
Spotkaniu w tle towarzyszyła poezja śpiewana, do słów Stanisława Nyczaja w wykonaniu Cezarego Stawskiego.

Dialog serc


Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Związek Literatów Polskich Oddział Kielce, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zapraszają na spotkanie literackie „Dialog serc”.
Własną lirykę miłosną prezentują: Stanisław Nyczaj oraz Ewa Maria Wojtasik.

Spotkaniu będzie towarzyszył kiermasz książek oraz wystawa malarstwa.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca (środa) 2011 o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej w Staszowie.


W okresie wakacyjnym tj. w dniach od 27.06.2011r. do 2.09.2011r. Biblioteka czynna:

Czytelnia:

 • Poniedziałek     8 - 16
 • Wtorek              8 - 16
 • Środa                 8 - 16
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               8 - 16

Wypożyczalnia dla Dorosłych/Oddział dla Dzieci:

 • Poniedziałek     9 - 17
 • Wtorek              9 - 17
 • Środa                 9 - 17
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               9 - 17

Dnia 24 czerwca 2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Senior w Internecie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na BEZPŁATNE Warsztaty dla Seniorów z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.
Warsztaty odbędą się w dniach 4 lipca – 22 lipca.
Zapisy odbywają się w Wypożyczalni dla Dorosłych do dnia 27 czerwca 2011.


Tydzień Głośnego Czytania 2011
Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w staszowskiej Bibliotece zgromadził podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Staszowie. Na spotkaniu przybliżającym historię Staszowa przeczytaliśmy wspólnie legendę pt. "O Staszku zwanym Kmiotkiem" z książki A. i T. Bieleckich pt. "Legendy Ziemi Staszowskiej".
Dzieci z Przedszkola Nr 8 (grupa 6-latków) spędziły wspólnie czas z Janem Brzechwą i jego wierszami. Wspólne recytowanie oraz śpiewanie wierszy autora było dodatkiem do ilustrowania obrazków z bohaterami wierszy.
Grupa 4 - latków z Przedszkola Nr 3 w Staszowie gościła na spotkaniu pt. "Baśnie, bajki, bajeczki". Dzieci wspólnie odpowiadały na zagadki, które w swojej treści ukrywały postać bajkową.
"W krainie bajek" - to spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Nr 8 z grupami integracyjnymi (grupa 6-latków). Dzieci śpiewały i recytowały wiersze przygotowane specjalnie na spotkanie w bibliotece.
"O Kaprysi - Gabrysi" J. Jasny - opowiadanie z morałem, to ostatnie spotkanie z najmłodszymi przedszkolakami Przedszkola Nr 8 wraz z grupami integracyjnymi (grupa 3-4 latków). Spotkanie obfitowały w prace plastyczne dzieci. Prace te można oglądać w Bibliotece.

Tydzień Głośnego Czytania 2011Tydzień Głośnego Czytania 2011


Tydzień Bibliotek
W tym roku 2011 hasłem Tygodnia Bibliotek obchodzonego od 9 maja do 15 maja jest "Biblioteka zawsze po drodze nie mijam - wchodzę".
Okazji tej towarzyszyły liczne spotkania dzieci w Bibliotece.
"Baśnie, bajki, bajeczki" - pod takim tytułem odbyły się zajęcia w Przedszkolu Nr 8 w grupie 5-latków.
"Koziołek Matołek super bohater" - to zajęcia biblioteczne z klasami II i III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Efektem tego spotkania są wykonane przez dzieci książeczki, które można oglądać w holu Biblioteki.
"Poznaj bezpieczny Internet" - to lekcja biblioteczna, w której udział wzięły klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2.
Celem tej lekcji było zapoznanie dzieci z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz ukazaniem licznych niebezpieczeństw czyhających na młodego użytkownika sieci.
Ostatnią imprezą w Bibliotece zamykającą obchody Tygodnia Bibliotek było uroczyste pasowanie klas I"a" i I"b" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 na czytelnika Biblioteki, pt. "Książka mój dobry przyjaciel", poprzedzone licznymi konkursami i zabawami.
Spotkaniom towarzyszyły wystawy prac plastycznych pt. "Zabytki mojego miasta - Ratusz" oraz "Zakładka lub okładka do ulubionej książki", które można oglądać w holu Biblioteki.

Tydzień Bibliotek 2011


Dnia 19.05.2011r. (czwartek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 12:00.


Dnia 2.03.2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Dnia 22.04.2011r. (Wielki Piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 14:00.


Życzenia Wielkanocne
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

Życzenia Wielkanocne


Spotkanie autorskie - Małgorzata Kalicińska
W dniu 18 kwietnia 2011 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, autorką powieści zaliczanych do nurtu tzw. literatury kobiecej. Kalicińska znana jest głównie z cyklu „Rozlewisko”. Warto przypomnieć, że jej „Dom nad rozlewiskiem” został sfilmowany a główną bohaterkę zagrała Joanna Brodzik.
Małgorzata Kalicińska odpowiadała bardzo wyczerpująco na pytania zadawane przez zgromadzoną w bibliotece publiczność. Czytelników interesowały początki pracy twórczej autorki, stosunek do współczesnej literatury polskiej, współpraca z mediami czy wreszcie odbiór serialu telewizyjnego zrealizowanego na podstawie powieści „Dom nad rozlewiskiem”. Sporo miejsca w wypowiedziach pisarki zajęło omówienie swojej twórczości,  wspomnienia z dzieciństwa i spostrzeżenia związane z kontaktami z czytelnikami.
Na zakończenie pisarka podpisywała swoje książki.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Spotkanie autorskie - Małgorzata Kalicińska


Święta tuż, tuż...
Uczniowie z klasy I "b" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 3 grupa 5 i 4 - 5 latków w świątecznych nastrojach odwiedziła Bibliotekę - Oddział dla Dzieci. Do przeczytanej lektury E. Stadtmuller "Opowieść Wielkanocna" dzieci kolorowały Wielkanocne obrazki, które oglądać można w holu Biblioteki. Na koniec dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o wiośnie i świętach. Pamiątkowe zdjęcie zrobione z przedszkolakami znajduje się poniżej.

Święta tuż, tuż...


W krainie baśni H. Ch. Andersena
W rocznicę urodzin H. Ch. Andersena przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci podarowała książki z baśniami dla Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 8 z grupami integracyjnymi. Bibliotekarka przeczytała dzieciom baśń H. Ch. Andersena pt. "Pięć ziarenek grochu". Przedszkolaki wzięły udział w konkursie literackim pt. "W krainie baśni H. Ch. Andersena".

W krainie baśni H. Ch. AndersenaW krainie baśni H. Ch. Andersena

Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas I - IV.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Spotkanie autorskie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, polską powieściopisarką.
Kalicińska jest autorką takich powieści jak:

 

 • „Dom nad rozlewiskiem” (2006 r.);
 • „Powroty nad rozlewiskiem” (2007 r.);
 • „Miłość nad rozlewiskiem” (2008 r.);
 • „Fiołki na trzepaku” (2009 r.);
 • „Zwyczajny facet” (2010 r.).


Spotkanie odbędzie się dnia 18 kwietnia o godzinie 14 w holu Biblioteki w Staszowie (Ratusz).


"Cztery pory baśni - WIOSNA"
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2, klasa II - z wychowawcą Panią Gabrielą Urbańską oraz klasa III - z wychowawcą Panią Ewą Marek, witali nadejście wiosny w Bibliotece.
Wspólnie "szukaliśmy" wiosny w tekście literackim pt. "Opowiadanie o wiosennych rozlewiskach", a efektem spotkania były prace plastyczne dzieci pt. "Pani Wiosna", które można oglądać w holu Biblioteki.

Pani Wiosna


Wspólnie możemy więcej.
W dniu 17.03.2011r. w Oddziale dla Dzieci Bibliotekarki wspólnie z młodzieżą z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Staszowie "szukały" wiosny w tekście literackim pt. "Opowiadania o wiosennych rozlewiskach". Po przeczytaniu tekstu wymienialiśmy oznaki nadchodzącej wiosny.
Młodzież samodzielnie wykonała rysunki, w których było dużo zieleni i mocno grzejącego słońca.
Pożegnaliśmy się w dobrych wiosennych humorach, choć pogoda w tym dniu niestety nie była wiosenna.

Wspólnie możemy więcej


Związek Literatów Polskich - Oddział w Kielcach oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na giełdę książek literackich.


Dziś Walenty!
Walentynkowe Święto to dobra chwila na rozmowy z dziećmi o miłości, przyjaźni i jej symbolach. To czas robienia Walentynkowych kartek z życzeniami dla sympatii, mamy, kolegi, brata lub siostry.
Biblioteka właśnie z tej okazji gościła dzieci wraz z wychowawcą panią Ewą Marek z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Dzieci wysłuchały rozdziału pt.: „Niech tylko wyzdrowieje” z książki M. Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.
Efektem wspólnego walentynkowego spotkania były kartki walentynkowe, które dzieci wykonały w Bibliotece.

Dziś Walenty


Ferie w Bibliotece
W czasie wolnym od zajęć szkolnych (FERIE ZIMOWE) w Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia pt. „Ferie w Bibliotece”. Dzieci, które brały czynny udział w tych spotkaniach mogły grać w gry komputerowe, gry planszowe, układać puzzle. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały kolorowe kwiatki z bibuły, a z okazji Walentynek robiły kartki Walentynkowe. Młodzi użytkownicy Biblioteki malowali, rysowali, wyklejali dowolne rysunki, z których stworzona została wystawka. Efekty tych prac można obejrzeć w „Oddziale dla Dzieci” staszowskiej biblioteki.

Ferie w Bibliotece


FERIE W BIBLIOTECE
W czasie ferii zimowych zapraszamy wszystkie dzieci do Biblioteki - Oddziału dla Dzieci.


Zabytki Staszowa - Ratusz
W Bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne, których uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej nr 2 w Staszowie. Zadaniem tych lekcji było przybliżenie historii najbliższej okolicy - "małej ojczyzny". Młodzi uczestnicy tych spotkań zaznajomili się z historią pięknego staszowskiego Ratusza. Oglądano m.in. stare zdjęcia tego zabytku architektonicznego, a także omawiano zmiany zachodzące w wyglądzie budynku. Lekcje te były również okazją do ogłoszenia konkursu plastycznego pt. "Znam zabytki mojego miasta - Ratusz".

Zabytki Staszowa - Ratusz - lekcja biblioteczna


Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas IV - V.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.

 

Ta strona używa ciasteczek/cookies. Aby znaleźć więcej informacji o ciasteczkach kliknij w podany link.

Akceptujesz ciasteczka z tej strony?
Ciasteczka