Katalog on-line

Katalog on-line

Bibliografia regionalna

Bibliografia regionalna

IBUK Libra

IBUK Libra

Plan Rozwoju Biblioteki

Plan Rozwoju Biblioteki

Dyskusyjne Kluby Książki

Dyskusyjne Kluby Książki

Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

BIP

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie - BIP

Program Rozwoju Bibliotek

Program Rozwoju Bibliotek

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Instytut Książki

Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Cyfrowa Biblioteka - Polona

Cyfrowa Biblioteka Polona

Facebook

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie na Facebooku

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Aktualności 2011:

 

Dnia 30.12.2011r (piątek) Biblioteka czynna w godzinach 9:00 - 17:00.


W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie w dniach od 28.11.2011r. do  21.12.2011r. odbyła się III edycja bezpłatnych warsztatów komputerowych dla seniorów. Zajęcia skierowane były, podobnie jak poprzednio, do osób w wieku 50+, dla mieszkańców Staszowa i okolic, którzy chcieli aktywnie spędzić czas wolny i zdobyć nowe umiejętności.
Celem warsztatów było m.in. nabycie umiejętności praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych, wyszukiwania informacji na różnorodne tematy, przełamywanie barier związanych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych.
Program warsztatów obejmował podstawowe zasady korzystania z komputera, edytora tekstowego, przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej oraz komunikatorów Gadu-Gadu i Skype.
W III edycji warsztatów udział wzięło 17 osób.
Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Fundacją Orange w ramach programu „Akademia Orange dla bibliotek”.

Warsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla Seniorów


Niech pod świąteczną choinką znajdzie się radość,
szczęście, życzliwość, wzajemne zrozumienie
i spełnienie marzeń w Nowym Roku
życzy Dyrektor oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie.

 

Wesołych Świąt


Dnia 23.12.2011r. (piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Święta w Bibliotece
"Ozdoby choinkowe - Święta w Bibliotece" to temat spotkania, w którym wzięły udział dzieci z klasy III"c" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Uczniom przybliżono tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Polsce oraz w Szwecji.
Po przeczytaniu rozdziału "Jak obchodzimy w Bullerbyn gwiazdkę" z książki A. Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" uczniowie wykonali kolorowe ozdoby na choinkę. Wspólnie śpiewano kolędy.
Przystrojoną choinkę zobaczyć można w holu Biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

 

Święta w Bibliotece


"Mikołajkowa Przygoda"
9.12.2011r. w holu Biblioteki odbyło się spotkanie z okazji Mikołajek. Klasa II"b" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie z panią Anną Łokieć wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym pt. "Spotkanie z Mikołajem". Zapoznano uczniów z historią Świętego Mikołaja oraz przybliżono tradycje mikołajkowe w Polsce. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 

Mikołajkowa Przygoda


Spotkanie z Mikołajem
Do Biblioteki zawitał św. Mikołaj. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 klasa II"a" z wychowawcą p. E. Brożyną wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Spotkanie z Mikołajem”. Zapoznano uczniów z historią Świętego Mikołaja oraz przybliżono młodym czytelnikom tradycje mikołajkowe w Polsce i innych krajach.
Spotkanie zakończyło się wizytą św. Mikołaja, który starym zwyczajem rozdał słodycze.

 

Spotkanie z Mikołajem


„Mój kumpel Miś”
Impreza biblioteczna z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia pod hasłem „Mój kumpel Miś” zgromadziła w murach Biblioteki dzieci z Przedszkola Nr 3, grupa 6-latków, Przedszkola Nr 8, grupa 5-latków (z grupami integracyjnymi) oraz najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola Nr 4 grupa 3-latków. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia oraz wysłuchały opowiadań p.t. „Jesienne zabawy” i „Miś Remiś i bolący ząb”.
Przy piosenkach o misiach dzieci tańczyły i bawiły się wspólnie w kółeczkach.
Najmłodsza grupa dzieci przygotowała piosenkę o misiach, którą zaśpiewały wspólnie z opiekunem przy akompaniamencie gitary.
Po małym „co nieco” dzieci dostały na pamiątkę spotkania książeczki.
Wspólnie z opiekunami oraz bibliotekarkami dzieci z wysoko uniesionymi przytulankami przeszły wokół Ratusza. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

 

Pluszowy Miś 2011Pluszowy Miś 2011Pluszowy Miś 2011


"Od książki do Internetu"
"Od książki do Internetu" - to tytuł spotkania edukacyjnego z kółkiem historycznym ze Szkoły Podstawowej Nr 2, z opiekunem p. M. Baran.
Zapoznano młodzież z katalogiem kartkowym oraz internetowym. Wspólnie porównywano oba katalogi. Młodzież uczyła się korzystać z katalogu internetowego, który dostępny jest również na komputerze w domu każdego czytelnika. Na koniec spotkania młodzież rozwiązywała krzyżówkę oraz dyskutowała nad rolą książki w życiu każdego młodego czytelnika.

 

Od książki do Internetu


W dniach 14.11.2011 - 15.11.2011 biblioteka czynna w godzinach 9:00 - 17:00.

 


W poniedziałek tj. dnia 31.10.2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


"Świat wierszy Ewy Szelburg - Zarembiny"
Uczniowie klas II"a" oraz III"c" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie wspólnie z bibliotekarkami z "Oddziału dla dzieci" czytały wiersze E. Szelburg - Zarembiny z tomiku pt. "Idzie niebo ciemną nocą". Następnie wspólnie omawiano utwory poetki. Po przeczytaniu wierszy "Motyle, "Żabka" i "Słoneczniki" zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranego wiersza. Ogromnym powodzeniem cieszył się wiersz pt. "Motyle", a świat wierszy przedstawiony na rysunkach mienił się różnobarwnymi kolorami. Spotkania zakończyły się rozdaniem nagród dzieciom, które brały udział w konkursie plastycznym pt. "Portret Pinokia".

Świat wierszy Ewy Szelburf - Zarembiny


Spotkanie edukacyjne
Dzieci z Przedszkola Nr 3 grupa 6 latków z wychowawcą p. A. Bielecką odwiedziły Bibliotekę. Choć dzień był ponury i deszczowy dzieci chętnie słuchały książki H. Bechlerowej pt. "Kolczatek". Śpiewały i recytowały wiersze, a do przeczytanego tekstu wykonały kolorowe ilustracje.

 

Spotkanie edukacyjne


Warsztaty komputerowe dla Seniorów
W dniach 26.09.2011 - 7.10.2011 w Bibliotece odbyły się warsztaty z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla Seniorów.
W warsztatach wzięła udział 1 grupa.


Wystawa prac plastycznych
W holu Biblioteki można oglądać prace plastyczne dzieci z przedszkola nr 3 inspirowane książką H. Bechlerowej pt. "Kolczatek" oraz "Portret Pinokia" - prace plastyczne dzieci ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Staszów.

Wystawa prac plastycznychWystawa prac plastycznych


W dniach od 4.10.2011 do 25.10.2011r. Wypożyczalnia dla Dorosłych czynna w godzinach 9:00 - 17:00.


Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz
W dniu 21 września w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Grażyna Bąkiewicz opowiadała bardzo ciekawie o początkach kariery pisarskiej, o powstawaniu jej książek, współpracy z wydawnictwami, spotkaniach z czytelnikami a także warsztatach pisarskich, które prowadzi w swojej rodzinnej Łodzi.
Bąkiewicz jest laureatką m.in. nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY – Książka Roku 2002 za powieść „O melba”. Kilka z jej późniejszych powieści, np. „Stan podgorączkowy”, „Będę u Klary” również uzyskało nominacje do tej nagrody.
Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała swoje książki.

 

Spotkanie autorskie - Grażyna Bąkiewicz


Och Pinokio
Nowy rok szkolny Biblioteka rozpoczęła spotkaniem edukacyjnym pt. "Och Pinokio" z klasami II i III PSP Nr 2 w Staszowie.
Bohatera przybliżyła nam książka C. Collodi "Pinokio". Zadaniem dzieci było narysowanie portretu Pinokia do ogłoszonego konkursu plastycznego pt. "Portret Pinokia". Po zajęciach dzieci mogły wypożyczyć książeczki oraz skorzystać z Internetu.

Och PinokioOch Pinokio


Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas II - III.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie autorskie Grażyny Bąkiewicz, autorki książek "O, Melba!", "Będę u Klary", "Korniszonek", "Muchy w butelce", "Ada Strażniczka skarbu".
Grażyna Bąkiewicz jest historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Laureatką I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży "O Melba!" została uznana książką roku 2002, a "Stan podgorączkowy" i "Będę u Klary" nominowane były do nagrody IBBY.

Spotkanie odbędzie się 21 września 2011r. (środa) o godzinie 11:00 w holu Biblioteki.


Warsztaty komputerowe dla Seniorów
W dniach 4.07.2011 - 22.07.2011 w Bibliotece odbyły się warsztaty z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu dla Seniorów.
W warsztatach wzięło udział 12 osób, które podzielono na 4 grupki. Najwytrwalsi otrzymali upominki w postaci książek (Komputer PC dla Seniorów oraz Internet dla Seniorów).

Warsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla SeniorówWarsztaty komputerowe dla Seniorów


Dialog serc
Dnia 29 czerwca 2011r. o godzinie 11:00 w holu Biblioteki Publicznej w Staszowie odbyło się spotkanie literacki pt. "Dialog serc".
Przy świecach swoją lirykę miłosną prezentowali Stanisław Nyczaj i Ewa Maria Wojtasik. Wśród przybyłych gości nie zabrakło pani Jadwigi Kotlarz, której wystawa obrazów stanowiła oprawę plastyczną tego wydarzenia literackiego.
Pan Wiesław Kot uwiecznił "Dialog serc" w swoim wierszu, który napisał podczas recytacji utworów poetyckich.
Spotkaniu w tle towarzyszyła poezja śpiewana, do słów Stanisława Nyczaja w wykonaniu Cezarego Stawskiego.

Dialog serc


Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach, Związek Literatów Polskich Oddział Kielce, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zapraszają na spotkanie literackie „Dialog serc”.
Własną lirykę miłosną prezentują: Stanisław Nyczaj oraz Ewa Maria Wojtasik.

Spotkaniu będzie towarzyszył kiermasz książek oraz wystawa malarstwa.

Spotkanie odbędzie się 29 czerwca (środa) 2011 o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej w Staszowie.


W okresie wakacyjnym tj. w dniach od 27.06.2011r. do 2.09.2011r. Biblioteka czynna:

Czytelnia:

 • Poniedziałek     8 - 16
 • Wtorek              8 - 16
 • Środa                 8 - 16
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               8 - 16

Wypożyczalnia dla Dorosłych/Oddział dla Dzieci:

 • Poniedziałek     9 - 17
 • Wtorek              9 - 17
 • Środa                 9 - 17
 • Czwartek          11 - 15
 • Piątek               9 - 17

Dnia 24 czerwca 2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Senior w Internecie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na BEZPŁATNE Warsztaty dla Seniorów z podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu.
Warsztaty odbędą się w dniach 4 lipca – 22 lipca.
Zapisy odbywają się w Wypożyczalni dla Dorosłych do dnia 27 czerwca 2011.


Tydzień Głośnego Czytania 2011
Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w staszowskiej Bibliotece zgromadził podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Staszowie. Na spotkaniu przybliżającym historię Staszowa przeczytaliśmy wspólnie legendę pt. "O Staszku zwanym Kmiotkiem" z książki A. i T. Bieleckich pt. "Legendy Ziemi Staszowskiej".
Dzieci z Przedszkola Nr 8 (grupa 6-latków) spędziły wspólnie czas z Janem Brzechwą i jego wierszami. Wspólne recytowanie oraz śpiewanie wierszy autora było dodatkiem do ilustrowania obrazków z bohaterami wierszy.
Grupa 4 - latków z Przedszkola Nr 3 w Staszowie gościła na spotkaniu pt. "Baśnie, bajki, bajeczki". Dzieci wspólnie odpowiadały na zagadki, które w swojej treści ukrywały postać bajkową.
"W krainie bajek" - to spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Nr 8 z grupami integracyjnymi (grupa 6-latków). Dzieci śpiewały i recytowały wiersze przygotowane specjalnie na spotkanie w bibliotece.
"O Kaprysi - Gabrysi" J. Jasny - opowiadanie z morałem, to ostatnie spotkanie z najmłodszymi przedszkolakami Przedszkola Nr 8 wraz z grupami integracyjnymi (grupa 3-4 latków). Spotkanie obfitowały w prace plastyczne dzieci. Prace te można oglądać w Bibliotece.

Tydzień Głośnego Czytania 2011Tydzień Głośnego Czytania 2011


Tydzień Bibliotek
W tym roku 2011 hasłem Tygodnia Bibliotek obchodzonego od 9 maja do 15 maja jest "Biblioteka zawsze po drodze nie mijam - wchodzę".
Okazji tej towarzyszyły liczne spotkania dzieci w Bibliotece.
"Baśnie, bajki, bajeczki" - pod takim tytułem odbyły się zajęcia w Przedszkolu Nr 8 w grupie 5-latków.
"Koziołek Matołek super bohater" - to zajęcia biblioteczne z klasami II i III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Efektem tego spotkania są wykonane przez dzieci książeczki, które można oglądać w holu Biblioteki.
"Poznaj bezpieczny Internet" - to lekcja biblioteczna, w której udział wzięły klasy II i III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2.
Celem tej lekcji było zapoznanie dzieci z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz ukazaniem licznych niebezpieczeństw czyhających na młodego użytkownika sieci.
Ostatnią imprezą w Bibliotece zamykającą obchody Tygodnia Bibliotek było uroczyste pasowanie klas I"a" i I"b" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 na czytelnika Biblioteki, pt. "Książka mój dobry przyjaciel", poprzedzone licznymi konkursami i zabawami.
Spotkaniom towarzyszyły wystawy prac plastycznych pt. "Zabytki mojego miasta - Ratusz" oraz "Zakładka lub okładka do ulubionej książki", które można oglądać w holu Biblioteki.

Tydzień Bibliotek 2011


Dnia 19.05.2011r. (czwartek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 12:00.


Dnia 2.03.2011r. Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 16:00.


Dnia 22.04.2011r. (Wielki Piątek) Biblioteka czynna w godzinach 8:00 - 14:00.


Życzenia Wielkanocne
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

Życzenia Wielkanocne


Spotkanie autorskie - Małgorzata Kalicińska
W dniu 18 kwietnia 2011 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, autorką powieści zaliczanych do nurtu tzw. literatury kobiecej. Kalicińska znana jest głównie z cyklu „Rozlewisko”. Warto przypomnieć, że jej „Dom nad rozlewiskiem” został sfilmowany a główną bohaterkę zagrała Joanna Brodzik.
Małgorzata Kalicińska odpowiadała bardzo wyczerpująco na pytania zadawane przez zgromadzoną w bibliotece publiczność. Czytelników interesowały początki pracy twórczej autorki, stosunek do współczesnej literatury polskiej, współpraca z mediami czy wreszcie odbiór serialu telewizyjnego zrealizowanego na podstawie powieści „Dom nad rozlewiskiem”. Sporo miejsca w wypowiedziach pisarki zajęło omówienie swojej twórczości,  wspomnienia z dzieciństwa i spostrzeżenia związane z kontaktami z czytelnikami.
Na zakończenie pisarka podpisywała swoje książki.
Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Spotkanie autorskie - Małgorzata Kalicińska


Święta tuż, tuż...
Uczniowie z klasy I "b" Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 3 grupa 5 i 4 - 5 latków w świątecznych nastrojach odwiedziła Bibliotekę - Oddział dla Dzieci. Do przeczytanej lektury E. Stadtmuller "Opowieść Wielkanocna" dzieci kolorowały Wielkanocne obrazki, które oglądać można w holu Biblioteki. Na koniec dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o wiośnie i świętach. Pamiątkowe zdjęcie zrobione z przedszkolakami znajduje się poniżej.

Święta tuż, tuż...


W krainie baśni H. Ch. Andersena
W rocznicę urodzin H. Ch. Andersena przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci podarowała książki z baśniami dla Przedszkola Nr 3, Przedszkola Nr 8 z grupami integracyjnymi. Bibliotekarka przeczytała dzieciom baśń H. Ch. Andersena pt. "Pięć ziarenek grochu". Przedszkolaki wzięły udział w konkursie literackim pt. "W krainie baśni H. Ch. Andersena".

W krainie baśni H. Ch. AndersenaW krainie baśni H. Ch. Andersena

Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas I - IV.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.


Spotkanie autorskie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, polską powieściopisarką.
Kalicińska jest autorką takich powieści jak:

 

 • „Dom nad rozlewiskiem” (2006 r.);
 • „Powroty nad rozlewiskiem” (2007 r.);
 • „Miłość nad rozlewiskiem” (2008 r.);
 • „Fiołki na trzepaku” (2009 r.);
 • „Zwyczajny facet” (2010 r.).


Spotkanie odbędzie się dnia 18 kwietnia o godzinie 14 w holu Biblioteki w Staszowie (Ratusz).


"Cztery pory baśni - WIOSNA"
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2, klasa II - z wychowawcą Panią Gabrielą Urbańską oraz klasa III - z wychowawcą Panią Ewą Marek, witali nadejście wiosny w Bibliotece.
Wspólnie "szukaliśmy" wiosny w tekście literackim pt. "Opowiadanie o wiosennych rozlewiskach", a efektem spotkania były prace plastyczne dzieci pt. "Pani Wiosna", które można oglądać w holu Biblioteki.

Pani Wiosna


Wspólnie możemy więcej.
W dniu 17.03.2011r. w Oddziale dla Dzieci Bibliotekarki wspólnie z młodzieżą z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Staszowie "szukały" wiosny w tekście literackim pt. "Opowiadania o wiosennych rozlewiskach". Po przeczytaniu tekstu wymienialiśmy oznaki nadchodzącej wiosny.
Młodzież samodzielnie wykonała rysunki, w których było dużo zieleni i mocno grzejącego słońca.
Pożegnaliśmy się w dobrych wiosennych humorach, choć pogoda w tym dniu niestety nie była wiosenna.

Wspólnie możemy więcej


Związek Literatów Polskich - Oddział w Kielcach oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie zaprasza na giełdę książek literackich.


Dziś Walenty!
Walentynkowe Święto to dobra chwila na rozmowy z dziećmi o miłości, przyjaźni i jej symbolach. To czas robienia Walentynkowych kartek z życzeniami dla sympatii, mamy, kolegi, brata lub siostry.
Biblioteka właśnie z tej okazji gościła dzieci wraz z wychowawcą panią Ewą Marek z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Staszowie. Dzieci wysłuchały rozdziału pt.: „Niech tylko wyzdrowieje” z książki M. Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.
Efektem wspólnego walentynkowego spotkania były kartki walentynkowe, które dzieci wykonały w Bibliotece.

Dziś Walenty


Ferie w Bibliotece
W czasie wolnym od zajęć szkolnych (FERIE ZIMOWE) w Bibliotece zorganizowane zostały zajęcia pt. „Ferie w Bibliotece”. Dzieci, które brały czynny udział w tych spotkaniach mogły grać w gry komputerowe, gry planszowe, układać puzzle. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały kolorowe kwiatki z bibuły, a z okazji Walentynek robiły kartki Walentynkowe. Młodzi użytkownicy Biblioteki malowali, rysowali, wyklejali dowolne rysunki, z których stworzona została wystawka. Efekty tych prac można obejrzeć w „Oddziale dla Dzieci” staszowskiej biblioteki.

Ferie w Bibliotece


FERIE W BIBLIOTECE
W czasie ferii zimowych zapraszamy wszystkie dzieci do Biblioteki - Oddziału dla Dzieci.


Zabytki Staszowa - Ratusz
W Bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne, których uczestnikami były dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej nr 2 w Staszowie. Zadaniem tych lekcji było przybliżenie historii najbliższej okolicy - "małej ojczyzny". Młodzi uczestnicy tych spotkań zaznajomili się z historią pięknego staszowskiego Ratusza. Oglądano m.in. stare zdjęcia tego zabytku architektonicznego, a także omawiano zmiany zachodzące w wyglądzie budynku. Lekcje te były również okazją do ogłoszenia konkursu plastycznego pt. "Znam zabytki mojego miasta - Ratusz".

Zabytki Staszowa - Ratusz - lekcja biblioteczna


Konkurs plastyczny
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Staszowie Oddział dla Dzieci ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci klas IV - V.
Więcej informacji znajduje się tutaj: konkurs plastyczny.

 

Ta strona używa ciasteczek/cookies. Aby znaleźć więcej informacji o ciasteczkach kliknij w podany link.

Akceptujesz ciasteczka z tej strony?
Ciasteczka